Na co zwrócić uwagę, wybierając kierownicę do gier?

Zakup porządnej kierownicy do gier jest naprawdę dużym wyzwaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna. Niniejszy artykuł do doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą kupić solidną kierownicę do komputera, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, na jakie elementy należy zwrócić uwagę.

Materiał ma znaczenie

Kierownica do gier powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Mowa tutaj przede wszystkim o materiale, który pokrywa powierzchnię kierownicy. Najlepszym wyborem są oczywiście niezawodne kierownice, które pokryte są skórą naturalną. Niestety modele tego typu są dość drogie, dlatego tez większość zestawów posiada plastikowe lub gumowe kierownice. 

Kąt obrotu

Kierownica do gier może mieć bardzo różny kąt obrotu (w lewo i prawo). Najtańsze modele umożliwiają jedynie obrót o 180 stopni, dlatego też nie we wszystkich grach sprawdzą się najlepiej. Najbardziej rozbudowane modele oferują skręcania nawet do 900 stopni. Z praktycznego punktu widzenia optymalnym wyborem wydaje się kąt 300-360 stopni, który oferuje doskonałe wrażenia z gry. 

Jakie pedały?

W zestawie z kierownicą bardzo często znajdują się również pedały. Do dyspozycji są nie tylko pedały cyfrowe, ale również analogowe. Cyfrowe pedały nie są najlepszym wyborem dla zagorzałych miłośników symulacji. Analogowe pedały umożliwiają nie tylko stopniowe przyśpieszanie ale również hamowani, dzięki czemu granie jest bardzo komfortowe i realistyczne.

Dodaj komentarz