Gry planszowe na imprezę dla danego towarzystwa

Gry planszowe od jakiegoś czasu wracają do łask. Ich mnogość sprawia, że można znaleźć odpowiednią rozrywkę dla każdego towarzystwa, niezależnie od płci czy wieku. Gry planszowe na impreze zaangażują gości i napełnią ich nową energią.

Na co zwrócić uwagę, wybierając grę planszową na imprezę?

Przede wszystkim powinna być ona przeznaczona dla większej liczby graczy. Warto kupić takie gry planszowe na impreze, które mają proste zasady, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na długie tłumaczenie. Jeżeli zaproszeni są tylko bliscy znajomi, wówczas można postawić na gry sprawdzające wiedzę o sobie nawzajem.

Gra dla przyjaciół

„EGO” to gra planszowa, która polega na odgadywaniu odpowiedzi danego znajomego. Gracze obstawiają daną odpowiedź zgodnie z tym, jak bardzo są jej pewni. Zwycięża ten, kto będzie najlepiej zgadywać.

Coś dla osób pełnoletnich

„Nie powinieneś” to gra karciana występująca w dwóch edycjach, które można ze sobą mieszać. Polega ona na odpowiadaniu na pytania za pomocą kart w sposób zabawny i absurdalny, za co otrzymuje się punkty. Niektóre karty zawierają niecenzuralne wyrażana, dlatego gra polecana jest osobom pełnoletnim.

Gra zarówno dla starszych, jak i młodszych

„Dixit” to gra karciana niezwykle pobudzająca wyobraźnię i zachęcająca do abstrakcyjnego myślenia. Każdy otrzymuje kilka kart i po kolei wybiera z nich po jednej (przeciwnicy nie widzą kart), przy czym wypowiada skojarzenie. Pozostali gracze dokładają swoje karty pasujące do skojarzenia, a następnie wszystkie karty są odwracane i gracze mają za zadanie zgadnąć, która z kart została położona pierwsza.

Na Egomont.pl znajduje się wiele ciekawych gier planszowych, które wciągną wszystkich uczestników każdej imprezy.