Dlaczego warto grać z dziećmi w gry planszowe?

Rodzice, którzy spędzają czas ze swoimi dziećmi grając z nimi w gry planszowe, powinni wiedzieć, że ten wspólny, rodzinny czas przynosi dzieciom wiele niesamowitych korzyści. Oprócz uczenia ich pracy zespołowej, cierpliwości oraz tego, jak z wdziękiem wygrywać i przegrywać, gry planszowe mogą przynieść korzyści mózgowi i rozwojowi językowemu dzieci.

Oferują możliwość wczesnej nauki

Nawet proste gry planszowe dla dzieci pomagają młodym graczom poznawać kolory, kształty i rozwijać koordynację ręka-oko oraz zręczność w przesuwaniu kart i pionków po planszy. Ponadto nauka czekania na swoją kolej i przestrzegania zasad to ważne lekcje, które służą dzieciom.

Poprawiają umiejętności językowe

Gry planszowe mogą być podstępnym sposobem pomagania dzieciom w wieku szkolnym w rozwijaniu umiejętności, z którymi się borykają. Na przykład gry, w których gracze muszą zapamiętać kilka informacji naraz (kto co zrobił i gdzie) mogą pomóc dziecku, które ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem – a wszystko to podczas zabawy.

Uczą nawiązywania relacji

Gry planszowe dla dzieci mogą pomóc nieśmiałym dzieciom nauczyć się łatwiej nawiązywać przyjaźnie. Gry planszowe ze względu na swoją strukturę mogą ułatwić budowanie relacji międzyludzkich z rówieśnikami, ponieważ dziecko wie, czego się od nich oczekuje.