Ubongo, czyli dla każdego coś dobrego

Proste, oczywiste reguły oraz nieskomplikowana mechanika, a mimo wszystko maksymalne zaangażowanie graczy – brzmi jak gra idealna. Pragnąc razem z całą rodziną usiąść w niedzielne popołudnie by wspólnie fajnie spędzić ze sobą czas, Ubongo gra będzie świetną opcją na taki dzień. Po pierwsze: ta gra naprawdę wciąga. Po drugie: uczy skupienia i rozwija logiczne myślenie. Czy może być coś lepszego?

Planszówka jak Tetris

Dzieci mogą nie pamiętać, ale jeszcze kilkanaście lat temu, gdy świat gier komputerowych nie był aż tak bogaty, kultową zabawą była gra w Tetris. Dziś, po wielu latach stworzono Ubongo, najprościej mówiąc Tetris przeniesiony do rzeczywistości, wykonany w 3D. Kto lubił Tetris może mieć pewność, że również Ubongo przypadnie mu do gustu. Jest to gra, która udowadnia, że prostota zawsze będzie na pierwszym miejscu.

Różne wersje i opcje

Standardowa wersja planszówki Ubongo jest wyposażona w dwa poziomy trudności. Wersja z 3 figurami jest raczej szybka do opanowania i idealnie sprawdzi się dla dzieci. Natomiast wersja z 4 figurami może zaskoczyć niejednego dorosłego. Tak więc jest to gra, która nada się zarówno dla rodzin z dziećmi oraz przy imprezie dla dorosłych. Ostatnio wyszła również wersja karciana, która jest bardzo ciekawą propozycją dla osób lubiących zabrać w podróż ciekawą rozrywkę.