Pędzące żółwie rozbawią całą rodzinę

Powolny jak żółw – ten zwrot zna z pewnością każdy. Żółwie kojarzą się z powolnością, a czasem wręcz opieszałością. Takie przekonanie na temat tych sympatycznych gadów burzy gra Pędzące żółwie.

Dokąd pędzą żółwie?

W grze planszowej, której bohaterami są tytułowe żółwie, celem jest wyprzedzenie innych graczy w wyścigu po smakowitą sałatę. Nic więc dziwnego, że w tej sytuacji nawet te powolne zwierzaki potrafią pokazać, czym jest prawdziwy wyścig. W swojej pogoni do zielonych liści wykorzystują czasem nawet przyspieszony transport na grzbiecie innych uczestników gry. Dynamika zabawy powoduje, że jest to dobra rozrywka nie tylko dla dzieci, ale również dla całych rodzin lub grona znajomych. Chęć wygranej nie zależy od wieku – i młodsi, i starsi równie dobrze będą się bawić, dążąc do tego, by to właśnie ich żółw zdobył sałatę jako pierwszy.

Ile osób może zagrać w pędzące żółwie?

Gra została zaprojektowana tak, by bawić się przy niej mogły już nawet dwie osoby, natomiast maksymalna liczba żółwi na planszy, czyli graczy, to pięć. Reguły nie są trudne, zatem jest to odpowiednia propozycja już dla dość młodych graczy. Dzięki czytelności zasad nawet pięcioletnie dzieci będą w stanie poczuć wyścigową adrenalinę. Na tej stronie można nabyć tę oraz wiele innych gier planszowych.